FAQ - Nowy Świat 33

1Czy to legalne?/Czy istnieje jakieś ryzyko prawne?
Oferowana przez nas usługa jest legalna i nie wiąże się z niebezpieczeństwami prawymi. Jest to po prostu usługa dla osób i podmiotów, których rodzaj lub skala działalności nie wymaga posiadania fizycznej siedziby firmy.
2Czego dowie się osoba szukająca firmy pod adresem siedziby?
Osoba taka dowie się, że pod tym adresem firma jest zarejestrowana i że w każdej chwili może na ten adres skierować jakąkolwiek korespondencję, ale niestety w chwili obecnej nie zastała w biurze żadnej osoby reprezentującej firmę.

Poprosimy również o pozostawienie kontaktu, który niezwłocznie do Państwa przekażemy.
3Czy mogę wyznaczyć pełnomocnik do odbioru korespondencji?
Oczywiście. Wystarczy, że dostarczą nam Państwo pełnomocnictwo, np. drogą mailową. Takie pełnomocnictwo może być jednorazowe, terminowe lub bezterminowe (do odwołania).
4Czy ktoś zajmie się moim gościem, który przyjdzie na spotkanie przede mną?
Oczywiście. Nasz pracownik wskaże gościowi salę konferencyjną, gdzie będzie mógł oczekiwać na rozpoczęcie spotkania.
5Czy biuro wirtualne ma wpływ na kontrolę skarbową?
Kontrola Urzędu Skarbowego odbywa się w miejscu, które wskażesz jako miejsce przechowywania dokumentów. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszych usług w zakresie prowadzenia księgowości firmy, kontrola odbędzie się w siedzibie naszego Biura Rachunkowego. Jeśli jednak Twoją księgowością opiekuje się ktoś inny, Wirtualne Biuro nie będzie w żaden sposób zaangażowane w kontrolę skarbową.
6Czy mogę liczyć na rabat?
Oczywiście, że tak. Każdy z naszych Klientów ma szansę na rabat, wybierając płatność za rok z góry. Jeśli chcesz podpisać umowę na rejestrację kilku firm – skontaktuj się z nami.
7Jak mogę podpisać z Wami umowę?
Umowę można zawrzeć osobiście w naszym biurze, najlepiej po wcześniejszym umówieniu spotkania, oraz korespondencyjnie za pośrednictwem Poczty Polskiej.
8Jak mogę podpisać umowę zakładając spółkę w trybie S24?
W pierwszej kolejności niezbędna Ci będzie warunkowa zgoda na rejestrację firmy, z uwagi na fakt, że umowę można zawrzeć ze spółką dopiero po wpisie do KRS. Po uzyskaniu numeru KRS zapraszamy do naszego biura celem dopełnienia formalności i podpisania właściwej umowy.
9Pod jakie urzędy podlega biuro?
I Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście, ul. Lindleya 14, 02-013 Warszawa, tel. (22)58 46 100

ZUS I Oddział w Warszawie, ul. Senatorska 6/8, 00-917 Warszawa, tel. (22) 538 21 11 do 14

Urząd Dzielnicy Warszawa-Śródmieście,ul. Nowogrodzka 43 00-691 Warszawa, tel. (22) 699 82 09

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział KRS, ul. Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa
10Co otrzymam w mailowej informacji o korespondencji?
Mailowa informacja o korespondencji zawiera datę odbioru korespondencji, imię i nazwisko/nazwę firmy, instytucji oraz adres nadawcy.

Informacja o awizo zawiera numer przesyłki poleconej.
11Jak często będę otrzymywać informację o korespondencji?
Informacja o korespondencji jest wysyłana zawsze tego samego dnia, w którym przesyłka została dostarczona. Ilość maili z informacją zależy jedynie od liczby przychodzącej korespondencji. Przy dużej liczbie przesyłek, jest to przeważnie 1-2 wiadomości dziennie.
12Co w sytuacji, kiedy nikt nie może odebrać mojej korespondencji?
W powyższej sytuacji zawsze możesz skorzystać z wysyłki korespondencji na żądanie, za pośrednictwem Poczty Polskiej. Listy wysyłane są priorytetem w trybie poleconym, dzięki czemu możesz śledzić swoją przesyłkę i mieć pewność, że szybko do Ciebie dotrze!
13Potrzebuję adresu do dopiero powstającej działalności. Co powinienem zrobić, bym mógł posługiwać się adresem biura podczas rejestracji firmy?
Dla osób, które nie posiadają jeszcze zarejestrowanej działalności, wydajemy uprzednio warunkową zgodę na rejestrację firmy. Po jej otrzymaniu Klient może posługiwać się adresem biura podczas rejestracji firmy w urzędach. W ciągu 10 dni po otrzymaniu numeru KRS lub wpisu do CEIDG należy zgłosić się do naszego biura, celem podpisania umowy.
14Na czym polega usługa korzystania z sali konferencyjnej?
W każdym oferowanym przez nas pakiecie masz możliwość bezpłatnego korzystania z sali konferencyjnej, gdzie możesz spotkać się z klientem, podpisać umowę, przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną czy po prostu w ciszy i spokoju popracować.
15Podczas korzystania z sali, chciałbym zagwarantować kawę/herbatę mojemu klientowi/współpracownikowi. Czy istnieje taka możliwość?
Oczywiście, że tak. Gorące napoje oraz woda są zawsze do dyspozycji klientów, korzystających z sali.
Podziel się z innymi...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page